O tapingu

Tejp - szyja i ramiona
Tejp - szyja i ramiona
Tejp - nogi
Tejp - nogi
Tejp - inne
Tejp - inne
Tejp - ręce
Tejp - ręce
Tejp - plecy i tułów
Tejp - plecy i tułów
Tejp - kobiety
Tejp - kobiety

Zmniejszenie bólu bez zbędnej chemii

Stosowanie taśm

Taśma kinezjologiczna to kolorowa taśma, która ma za zadanie ułatwić naturalny proces leczenia lub stabilizacji mięśni, ścięgien i stawów, które są aktualnie naruszone. Przykłady oklejania taśmą elastyczną: bóle mięśni i stawów, obrzęki, blizny, profilaktyka i wspomaganie.

Funkcje taśmy mierniczej

Po prawidłowym nałożeniu taśmy, a następnie jej zmarszczeniu, taśma unosi skórę, a receptory bólu, naczynia krwionośne i przepływ limfy zostają uwolnione. Ważną rolę odgrywa również elastyczność taśmy. W zależności od wyboru napięcia (rozciągnięcia) taśmy podczas klejenia, taśma wykona efekt, który jest potrzebny. Na przykład, aby uaktywnić mięsień, ukoić lub ujędrnić obszar problemowy.

Jakie taśmy wytrzymają

Nie ma żadnych ograniczeń, które wiążą się z taśmą klejącą. Czapki posiadają świetne właściwości, które pozwalają na bezproblemowe wykonywanie normalnych czynności.

Weź prysznic - naprawdę nie musisz owijać zabandażowanej kostki w folię podczas kąpieli.. taśma jest wodoodporna.

Odwiedź saunę - taśma nie zapoci się z Twojego ciała ani nie odklei.. jest całkowicie oddychający.

Biegnij - nie musisz się martwić, że po drodze taśma się poddaje.. dopasowuje się do Twojego ruchu i dokładnie go kopiuje dzięki elastyczności materiału.

Żywica medyczna

Klej na spodzie naszych taśm zawiera żywicę klasy medycznej bez dodatku substancji i jest hipoalergiczny. Klej nakładany jest na taśmę w postaci sinusoidy. Ta forma fali powoduje efekt mechaniczny sprężystej taśmy. Bez lateksu!

Różnice między taśmami

Materiał - najczęściej stosowanym materiałem jest bawełna. Jednak spotykamy się również z innymi materiałami, takimi jak jedwab czy nylon.

Przyczepność - niektóre taśmy wytrzymują 2 dni (szczególnie te tanie). Średnia trwałość taśmy wynosi od 5 do 7 dni.

Długość - na rynku spotykamy się z już "wstępnie przyciętymi" taśmami. Jednak długość może nie być wystarczająca. Lepiej jest mierzyć taśmę dokładnie z rolki jako całości.

Jak nagrać siebie

Podstawą wszystkiego jest sucha, czysta, odtłuszczona i najlepiej ogolona skóra. Jeśli zbagatelizujesz przygotowanie skóry, taśma może nie przykleić się odpowiednio, nie spełni swojej funkcji i często po prostu ozdobisz się kolorowymi paskami. O tym jak prawidłowo stepować każdą część ciała dowiesz się z naszych szczegółowych instrukcji.

Delikatne usuwanie taśmy

Remover bezboleśnie usuwa ze skóry resztki kleju elastycznego i akrylowego. Pielęgnuje skórę również dzięki ekstraktom ziołowym, które jednocześnie koją, regenerują i odżywiają. Jest odpowiedni dla dzieci i kobiet w ciąży.

Kształty taśmTEJP

Jak przeciąć taśmę

I tejp - najbardziej uniwersalnie stosowany kształt tejp. Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z taśmą Y Tape.

Taśma Y - najczęściej stosowana, gdy musimy owinąć cały mięsień.

Drenaż limfatyczny - stosowany do drenażu limfatycznego. Kotwicę taśmy przykleja się najbliżej miejsca, w którym znajdują się węzły chłonne.

X Tape - nadaje się do zastosowania w miejscach, gdzie początek i ścięgno mięśnia zmienia się w zależności od ruchu.

Cross Tape (taśma siatkowa) - nadaje się do bolesnych miejsc w dowolnym miejscu na ciele, do oddziaływania na punkty spustowe w mięśniach i punkty akupunkturowe.

 

Koncepcje w zakresie tapingu

Kotwica, podstawa, napięcie...

Kotwa - początkowa część taśmy, która jest zawsze przyklejana bez napięcia. Długość kotwicy wynosi około 3 cm.

Koniec - końcowa część taśmy, która również zawsze jest klejona bez naprężenia. Długość ponownie ok. 3 cm.

Podstawa - odcinek pomiędzy kotwicą (początek taśmy) a końcem taśmy. W zależności od pożądanego efektu wybiera się różne napięcia bazowe.

Tension - rozciąganie taśmy (wykorzystanie elastyczności materiału)

Prasowanie - ostatni etap. Rozgrzanie taśmy przez machanie nią w celu poprawy przyczepności.

Przyczepność - chwyt

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy mogę zrobić sobie krzywdę tatuując się?

Jeśli postępujesz zgodnie z instrukcją i wykonujesz podstawową aplikację nie musisz się martwić, przez długi czas musiałbyś stosować taśmę nieprawidłowo, a i tak nie mieliśmy przypadków, by taśma wyrządziła krzywdę. Tu znów obowiązuje zasada, jeśli wskazanie wymaga konsultacji specjalisty, odwiedź go. Zawsze podaję przykład. Gdy mamy temperaturę bierzemy paracetamol, tutaj przydałaby się taśma na przykład na ból pleców. Jeśli temperatury nie ustąpią, udam się do lekarza, aby sprawdzić, czy nie potrzebuję już antybiotyków, tutaj udam się do specjalisty, który mi doradzi

Po założeniu taśmy dostałem pęcherzy

To nie jest zła taśma, ale zbyt duże napięcie, rozciągnięcie taśmy podczas aplikacji. Ciało po prostu się broni. Usunąć opatrunek i pozwolić, aby obszar się zagoił. Pięknie jest widzieć i słuchać swojego ciała. Nie widzimy tego, gdy połykamy tabletki, więc co się dzieje w żołądku i wątrobie, gdy nadużywamy leków?

Po naklejeniu taśmy na ciało "zmarszczki", co zrobiłem źle?

Wszystko zrobiłeś prawidłowo, tylko to marszczenie to znak, że przykleiłeś taśmę prawidłowo w rozciągnięciu ciała i bez napięcia

Czy mogę używać taśm, nawet jeśli nie uprawiam sportu?

Tak, taśmy są dla każdego. Można powiedzieć, że to one najbardziej pomagają nam w codziennym życiu.

Mam wrażliwą skórę, czy taśmy są dla mnie odpowiednie?

Do produkcji naszych taśm używane są tylko certyfikowane materiały, dlatego klej z żywicy medycznej jest najwyższej jakości i jest hipoalergiczny i może być stosowany przez dzieci. Dla pełnego sprawdzenia zalecamy wykonanie małego testu przed użyciem i naklejenie taśmy na wewnętrznej stronie przedramienia, aby sprawdzić czy mogę używać taśmy.

Jakie są najczęstsze miejsca zastosowania taśmy siatkowej

Na bóle głowy przyklejamy małe siatki na skroniach, na ból szyi po leżeniu stosujemy duże siatki i przyklejamy je w najbardziej bolesnych miejscach, które sami odczuwamy - zawsze przyklejamy po obu stronach, na ból nadgarstka przyklejamy średniej wielkości lub duże siatki bezpośrednio na miejsce, w którym odczuwam ból, na bezsenność mamy przetestowane miejsca, które podaliśmy w instrukcji i możecie je znaleźć na blogu, na ukąszenie komara lub osy jak tylko stwierdzimy, że nas użądli, przyklejamy małą siatkę w to miejsce

Jaki kolor taśmy wybrać do oklejenia kolana lub pleców?

Kolor taśmy nie ma wpływu na jej działanie, najlepiej wybrać kolor, który jest dla Ciebie wygodny lub, aby pasował do Twojego ubrania, dyskretny kolor, który nie będzie widoczny.

Wasze taśmy działają długo, mogę je zostawić na dłużej niż 10 dni

Zalecana jest jedna aplikacja taśmy max. 7 dni, optymalna długość to 5 dni. Po kilku dniach nie jest już możliwe zagwarantowanie elastyczności włókien w materiale taśmy, co zmniejsza jej skuteczność. Można powiedzieć, że taśma przestała pełnić swoją funkcję i nie jest już używana jako ozdoba. Dzięki wymianie taśmy uzyskasz prawidłową funkcję oraz szybszą ulgę i powrót do zdrowia.

Słyszałam, że jak użyję kleju do taśm to dłużej utrzymuje się na skórze, dlaczego nie macie kleju w ofercie

Zdecydowana większość klejów do taśm nadaje się tylko do taśm sztywnych, które w przeciwieństwie do taśm elastycznych (kinezjologicznych) nie zawierają kleju żywicznego. Ponadto na taśmach kinezjologicznych klej żywiczny nakładany jest sinusoidalnie, co wpływa na mechanikę taśmy. Stosowanie kleju zaburza jego funkcjonowanie. Nie oferujemy kleju, ponieważ nie oferujemy solidnej taśmy do mocowania. Nasze markowe blaty mają doskonałą przyczepność przy zachowaniu wszystkich zasad aplikacji, dlatego nie ma potrzeby stosowania dodatkowego kleju.

 

Pokaż więcej
Filtracja
zgodnie z parametrami
Wybrana kategoria nie zawiera żadnych produktów
NANOSHOP s.r.o.
Příkop 843/4
60200 Brno
Republika Czeska
Numer identyfikacyjny firmy: 09810994
NIP: CZ09810994
GoPay
Mastercard
PayPal
Visa
ApplePay
Packeta
Zásilkovna
Filtruj produkty
Tylko w magazynieVypíše pouze produkty skladem
Bulgarian
bg
Čeština
cz
English
en
German
de
Hungarian
hu
Polish
pl
Romanian
ro
Slovak
sk
Ukrainian
uk