Badania uniwersyteckie pokazują, że jony srebra są skuteczne przeciwko wirusowi SARS

AgION Technologies, Inc., wiodący dostawca inżynieryjnych rozwiązań przeciwdrobnoustrojowych, ogłosił dzisiaj, że jego wysiłki badawcze wykazały, że podczas badania laboratoryjnego przeprowadzonego przez Uniwersytet odkryto, że srebro jonowe skutecznie inaktywuje szczep 229E ludzkiego koronawirusa, wirusa związanego z SARS z Arizony.

Badanie przeprowadzone przez C.P. dr Gerba i K.R. Dr Bright przetestował różne poziomy srebra jonowego i miedzi, aby ustalić, czy są one skuteczne przeciwko ludzkiemu koronawirusowi szczep 229E. Badanie wykazało znaczną redukcję wirusa w ciągu 1 godziny (90 procent) i zmniejszenie poziomu wirusa poniżej limitu wykrywalności po 24 godzinach ekspozycji (99,99 procent).

„Badania pokazują, że srebro jonowe może dezaktywować wirusy w stosunkowo krótkim czasie”.

Pokaż więcej
Filtracja
zgodnie z parametrami
Wybrana kategoria nie zawiera żadnych produktów

WAKEFIELD, Massachusetts - 13 czerwca 2005 r. - AgION Technologies, Inc., wiodący dostawca inżynieryjnych rozwiązań przeciwdrobnoustrojowych, ogłosił dzisiaj, że jego wysiłki badawcze wykazały, że odkryto, iż srebro jonowe skutecznie inaktywuje szczep 229E ludzkiego koronawirusa, wirusa związanego z SARS , podczas badania laboratoryjnego przeprowadzonego przez University of Arizona.

Badanie przeprowadzone przez C.P. dr Gerba i K.R. Dr Bright przetestował różne poziomy srebra jonowego i miedzi, aby określić, czy są one skuteczne przeciwko ludzkiemu koronawirusowi szczep 229E, szczep powszechnie używany jako surogat wirusa SARS w badaniach laboratoryjnych. Badanie wykazało znaczną redukcję wirusa w ciągu 1 godziny (90 procent) i zmniejszenie poziomu wirusa poniżej limitu wykrywalności po 24 godzinach ekspozycji (99,99 procent).

„Badania pokazują, że srebro jonowe może dezaktywować wirusy w stosunkowo krótkim czasie”.

„To bardzo ekscytujące wyniki” – powiedział dr. Gerba. „Fakt, że srebro jonowe jest skuteczne przeciwko temu szczepowi ludzkiego koronawirusa, sugeruje, że może być również skuteczne w zmniejszaniu ludzkiego wirusa SARS, który powoduje powszechną chorobę w wielu krajach na całym świecie. Ponieważ związek jest bezpieczny i skuteczny, istnieje niezliczona ilość potencjalnych zastosowań. "

Badanie to potwierdza wcześniejsze ustalenia z badań nad ludzkim SARS i koronawirusem kotów. Badanie przeprowadzone w 2003 r. przez chińskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom wykazało, że srebro jonowe całkowicie dezaktywowało ludzkiego wirusa SARS po 2 godzinach. Ponadto badanie laboratoryjne przeprowadzone przez University of Arizona w 2003 r. wykazało, że srebro jonowe inaktywowało 99% koronawirusa kotów w ciągu 4 godzin.

„Badania pokazują, że srebro jonowe może dezaktywować wirusy w stosunkowo krótkim czasie” – powiedział dr Jeff Trogolo, dyrektor ds. technologii w AgION Technologies, Inc. „Badania wykazały, że koronawirusy mogą przetrwać na powierzchni przez kilka godzin – w niektórych przypadkach nawet dni – z tak ekscytującym potencjałem, że technologia AgION może ewoluować w rozwiązania, które są wykorzystywane do redukcji tych wirusów na skażonych powierzchniach.

Związek przeciwdrobnoustrojowy Agion składa się z naturalnie występujących jonów srebra i materiału ceramicznego zwanego zeolitem. Jest bezpieczny, długotrwały i okazał się skuteczny przeciwko różnym mikroorganizmom, w tym bakteriom, algom i grzybom, takim jak pleśnie i drożdże. Środki przeciwdrobnoustrojowe Agion są stosowane w szerokim zakresie zastosowań i można je znaleźć w urządzeniach, produktach budowlanych, ogrzewaniu, wentylacji, klimatyzacji, sprzęcie medycznym, filtracji i zaopatrzeniu w wodę, przetwarzaniu i pakowaniu żywności oraz wielu innych produktach konsumenckich, przemysłowych i medycznych. Środki przeciwdrobnoustrojowe AgION nie są obecnie zarejestrowane w Agencji Ochrony Środowiska w celu wykazania skuteczności przeciwko koronawirusom.

Pokaż więcej
NANOSHOP s.r.o.
Příkop 843/4
60200 Brno
Republika Czeska
Numer identyfikacyjny firmy: 09810994
NIP: CZ09810994
Filtruj produkty
StanProducentVypíše pouze produkty skladem
Čeština
cz
English
en
German
de
Polish
pl
Slovak
sk