Badanie uniwersyteckie pokazuje, że jony srebra są skuteczne w walce z wirusem SARS

AgION Technologies, Inc.wiodący dostawca inżynierskich rozwiązań antybakteryjnych, ogłosił dzisiaj, że jego wysiłki badawcze wykazały, że srebro jonowe skutecznie unieszkodliwiło szczep ludzkiego koronawirusa 229E, wirusa związanego z SARS, podczas badań laboratoryjnych przeprowadzonych przez Uniwersytet w Arizonie.

Badania prowadzone przez C.P. Gerba, Ph.D. a K.R. Bright, Ph.D., testował różne poziomy jonowego srebra i miedzi, aby określić, czy są one skuteczne przeciwko szczepowi 229E ludzkiego koronawirusa. Badanie wykazało znaczną redukcję wirusa w ciągu 1 godziny (90 procent) oraz zmniejszenie poziomu wirusa poniżej granicy wykrywalności po 24 godzinach ekspozycji (99,99 procent).

"Badania pokazują, że srebro jonowe ma potencjał do dezaktywacji wirusów w stosunkowo krótkim czasie."

Pokaż więcej
Filtracja
zgodnie z parametrami
Wybrana kategoria nie zawiera żadnych produktów

WAKEFIELD, Massachusetts - 13. czerwiec 2005 - AgION Technologies, Inc.wiodący dostawca inżynierskich rozwiązań antybakteryjnych, ogłosił dzisiaj, że jego wysiłki badawcze wykazały, że srebro jonowe skutecznie unieszkodliwiło szczep ludzkiego koronawirusa 229E, wirusa związanego z SARS, podczas badań laboratoryjnych przeprowadzonych przez Uniwersytet w Arizonie.

Badania prowadzone przez C.P. Gerba, Ph.D. a K.R. Bright, Ph.D.przetestował różne poziomy srebra jonowego i miedzi, aby określić, czy były one skuteczne wobec szczepu 229E ludzkiego koronawirusa, szczepu powszechnie używanego jako substytut wirusa SARS w badaniach laboratoryjnych. Badanie wykazało znaczną redukcję wirusa w ciągu 1 godziny (90 procent) oraz zmniejszenie poziomu wirusa poniżej granicy wykrywalności po 24 godzinach ekspozycji (99,99 procent).

"Badania pokazują, że srebro jonowe ma potencjał do dezaktywacji wirusów w stosunkowo krótkim czasie."

"To są bardzo ekscytujące wyniki" - powiedział dr. Dobra. "Fakt, że srebro jonowe jest skuteczne wobec tego szczepu ludzkiego koronawirusa sugeruje, że może być również skuteczne w ograniczaniu ludzkiego wirusa SARS, który powoduje powszechną chorobę w wielu krajach na całym świecie. Ponieważ związek ten jest zarówno bezpieczny, jak i skuteczny, istnieje niezliczona ilość potencjalnych zastosowań. "

Badanie to potwierdza wcześniejsze wnioski z badań nad ludzkim wirusem SARS i koronawirusem kotów. W badaniu przeprowadzonym w 2003 roku przez Chińskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób stwierdzono, że srebro jonowe po 2 godzinach całkowicie dezaktywowało ludzkiego wirusa SARS. Ponadto w badaniu laboratoryjnym przeprowadzonym przez University of Arizona w 2003 roku stwierdzono, że srebro jonowe dezaktywowało 99% kociego koronawirusa w ciągu 4 godzin.

"Badania pokazują, że srebro jonowe ma potencjał do dezaktywacji wirusów w stosunkowo krótkim czasie" - powiedział Jeff Trogolo, Ph.D., Chief Technology Officer, AgION Technologies, Inc. "Badania wykazały, że koronawirusy mogą przetrwać na powierzchniach przez wiele godzin - w niektórych przypadkach nawet dni - więc istnieje ekscytujący potencjał dla technologii AgION, aby ewoluować w rozwiązania, które są wykorzystywane do redukcji tych wirusów na zanieczyszczonych powierzchniach.

Związek antybakteryjny Agion składa się z naturalnie występujących jonów srebra i materiału ceramicznego zwanego zeolitem. Jest bezpieczny, długotrwały i ma potwierdzoną skuteczność w zwalczaniu szerokiej gamy mikroorganizmów, w tym bakterii, alg i grzybów takich jak pleśnie i drożdże. Środki przeciwdrobnoustrojowe Agion mają szerokie zastosowanie i można je znaleźć w urządzeniach, produktach budowlanych, ogrzewaniu, wentylacji, klimatyzacji, sprzęcie medycznym, filtracji i dostarczaniu wody, przetwarzaniu i pakowaniu żywności oraz wielu innych produktach konsumenckich, przemysłowych i medycznych. Środki przeciwdrobnoustrojowe AgION nie są obecnie zarejestrowane w Agencji Ochrony Środowiska w celu wykazania skuteczności wobec koronawirusów.

Pokaż więcej
NANOSHOP s.r.o.
Příkop 843/4
60200 Brno
Republika Czeska
Numer identyfikacyjny firmy: 09810994
NIP: CZ09810994
GoPay
Mastercard
PayPal
Visa
ApplePay
Packeta
Zásilkovna
Filtruj produkty
Tylko w magazynieVypíše pouze produkty skladem
Bulgarian
bg
Čeština
cz
English
en
German
de
Hungarian
hu
Polish
pl
Romanian
ro
Slovak
sk
Ukrainian
uk