Badanie uniwersyteckie pokazuje, że jony srebra są skuteczne w walce z wirusem SARS

AgION Technologies, Inc.wiodący dostawca inżynierskich rozwiązań antybakteryjnych, ogłosił dzisiaj, że jego wysiłki badawcze wykazały, że srebro jonowe skutecznie unieszkodliwiło szczep ludzkiego koronawirusa 229E, wirusa związanego z SARS, podczas badań laboratoryjnych przeprowadzonych przez Uniwersytet w Arizonie.

Badania prowadzone przez C.P. Gerba, Ph.D. a K.R. Bright, Ph.D., testował różne poziomy jonowego srebra i miedzi, aby określić, czy są one skuteczne przeciwko szczepowi 229E ludzkiego koronawirusa. Badanie wykazało znaczną redukcję wirusa w ciągu 1 godziny (90 procent) oraz zmniejszenie poziomu wirusa poniżej granicy wykrywalności po 24 godzinach ekspozycji (99,99 procent).

"Badania pokazują, że srebro jonowe ma potencjał do dezaktywacji wirusów w stosunkowo krótkim czasie."

Pokaż więcej
Filtracja
zgodnie z parametrami
Wybrana kategoria nie zawiera żadnych produktów

WAKEFIELD, Massachusetts - 13. czerwiec 2005 - AgION Technologies, Inc.wiodący dostawca inżynierskich rozwiązań antybakteryjnych, ogłosił dzisiaj, że jego wysiłki badawcze wykazały, że srebro jonowe skutecznie unieszkodliwiło szczep ludzkiego koronawirusa 229E, wirusa związanego z SARS, podczas badań laboratoryjnych przeprowadzonych przez Uniwersytet w Arizonie.

Badania prowadzone przez C.P. Gerba, Ph.D. a K.R. Bright, Ph.D.przetestował różne poziomy srebra jonowego i miedzi, aby określić, czy były one skuteczne wobec szczepu 229E ludzkiego koronawirusa, szczepu powszechnie używanego jako substytut wirusa SARS w badaniach laboratoryjnych. Badanie wykazało znaczną redukcję wirusa w ciągu 1 godziny (90 procent) oraz zmniejszenie poziomu wirusa poniżej granicy wykrywalności po 24 godzinach ekspozycji (99,99 procent).

"Badania pokazują, że srebro jonowe ma potencjał do dezaktywacji wirusów w stosunkowo krótkim czasie."

"To są bardzo ekscytujące wyniki" - powiedział dr. Dobra. "Fakt, że srebro jonowe jest skuteczne wobec tego szczepu ludzkiego koronawirusa sugeruje, że może być również skuteczne w ograniczaniu ludzkiego wirusa SARS, który powoduje powszechną chorobę w wielu krajach na całym świecie. Ponieważ związek ten jest zarówno bezpieczny, jak i skuteczny, istnieje niezliczona ilość potencjalnych zastosowań. "

Badanie to potwierdza wcześniejsze wnioski z badań nad ludzkim wirusem SARS i koronawirusem kotów. W badaniu przeprowadzonym w 2003 roku przez Chińskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób stwierdzono, że srebro jonowe po 2 godzinach całkowicie dezaktywowało ludzkiego wirusa SARS. Ponadto w badaniu laboratoryjnym przeprowadzonym przez University of Arizona w 2003 roku stwierdzono, że srebro jonowe dezaktywowało 99% kociego koronawirusa w ciągu 4 godzin.

"Badania pokazują, że srebro jonowe ma potencjał do dezaktywacji wirusów w stosunkowo krótkim czasie" - powiedział Jeff Trogolo, Ph.D., Chief Technology Officer, AgION Technologies, Inc. "Badania wykazały, że koronawirusy mogą przetrwać na powierzchniach przez wiele godzin - w niektórych przypadkach nawet dni - więc istnieje ekscytujący potencjał dla technologii AgION, aby ewoluować w rozwiązania, które są wykorzystywane do redukcji tych wirusów na zanieczyszczonych powierzchniach.

Związek antybakteryjny Agion składa się z naturalnie występujących jonów srebra i materiału ceramicznego zwanego zeolitem. Jest bezpieczny, długotrwały i ma potwierdzoną skuteczność w zwalczaniu szerokiej gamy mikroorganizmów, w tym bakterii, alg i grzybów takich jak pleśnie i drożdże. Środki przeciwdrobnoustrojowe Agion mają szerokie zastosowanie i można je znaleźć w urządzeniach, produktach budowlanych, ogrzewaniu, wentylacji, klimatyzacji, sprzęcie medycznym, filtracji i dostarczaniu wody, przetwarzaniu i pakowaniu żywności oraz wielu innych produktach konsumenckich, przemysłowych i medycznych. Środki przeciwdrobnoustrojowe AgION nie są obecnie zarejestrowane w Agencji Ochrony Środowiska w celu wykazania skuteczności wobec koronawirusów.

Pokaż więcej
NANOSHOP s.r.o.
Příkop 843/4
60200 Brno
Republika Czeska
Numer identyfikacyjny firmy: 09810994
NIP: CZ09810994
GoPay
Mastercard
PayPal
Visa
ApplePay
Filtruj produkty
StanProducentVypíše pouze produkty skladem
Bulgarian
bg
Čeština
cz
English
en
French
fr
German
de
Hungarian
hu
Italian
it
Polish
pl
Romanian
ro
Slovak
sk
Slovene
sl
Spanish
es
Ukrainian
uk