NANO materiał: antybakteryjna przędza polipropylenowa

MATERIAŁ NANO AGENTOWY - dzianina ze specjalnego włókna polipropylenowo-poliestrowego poddanego działaniu antybakteryjnego dodatku przeciwwirusowego na bazie jonów srebra. Zapobiega rozwojowi bakterii i wirusów, redukuje nieprzyjemne zapachy i zapewnia higieniczną świeżość. Nie jest szkodliwy dla ludzi i środowiska.

 

Pokaż więcej
Filtracja
zgodnie z parametrami
Wybrana kategoria nie zawiera żadnych produktów

MATERIAŁ NANO AGENTOWY - dzianina ze specjalnego włókna polipropylenowo-poliestrowego poddanego działaniu antybakteryjnego dodatku przeciwwirusowego na bazie jonów srebra. Zapobiega rozwojowi bakterii i wirusów, redukuje nieprzyjemne zapachy i zapewnia higieniczną świeżość. Nie jest szkodliwy dla ludzi i środowiska.

STOP MICROB

PROLEN® SILTEX to specjalna przędza polipropylenowa poddana działaniu trwałego dodatku antybakteryjnego na bazie jonów srebra.
PROLEN® SILTEX skutecznie przeciwdziała rozwojowi bakterii i zmniejsza aktywność wirusów, pomagając w redukcji nieprzyjemnych zapachów i zachowaniu higienicznej świeżości.

Antybakteryjne działanie srebra znane jest od wielu wieków. Jony srebra zapobiegają rozwojowi bakterii, redukują nieprzyjemne zapachy, utrzymują równowagę biologiczną skóry i nadają produktowi higieniczną świeżość podczas uprawiania sportu i rekreacji. Ponieważ środek bakteriostatyczny jest nanoszony na rdzeń przędzy, a nie na powierzchnię, nie migruje on z tkaniny i pozostaje w niej na stałe nawet po wielokrotnym praniu. Oprócz aktywności antybakteryjnej, Prolen® Siltex wykazuje wysoką aktywność przeciwwirusową.

PROLEN® SILTEX został opracowany dla bielizny, odzieży sportowej, roboczej, skarpet, wypełniaczy do butów, pościeli, podszewek i tapicerki w celu ochrony w środowiskach wymagających wysokich standardów higieny.

Certyfikaty i sprawozdania z badań

Właściwości antybakteryjne Prolen® Siltex są potwierdzone badaniami laboratoryjnymi zgodnie z normą AATCC TM 100: 2012 (testowane dla Escherichia Coli, Klebsiella pneumoniae i Staphylococcus aureus > 99% redukcji)

Właściwości przeciwwirusowe Prolen® Siltex są potwierdzone protokołem badań zgodnym z normą ISO 18184: 2019 (testowane przeciwko SARS-CoV-2 z >99% redukcją oraz wirusowi grypy A podtyp H1N1 z >99% redukcją).

PROLEN®SILTEX spełnia wymagania Oeko-tex® Standard 100, Załącznik 6- Produkty w klasie 1 dla niemowląt.

STOP BACTERIA STOP BACTERIA

 

TREVIRA BIOAKTYWNA MARKA PRZECIWBAKTERYJNA

Trevira Bioactive stanowi podstawę dla substancji o trwałych właściwościach bioaktywnych. Właściwości te zapobiegają rozwojowi bakterii w lub na włóknie, a tym samym poprawiają higienę.

Przegląd korzyści
Zawiera aktywny składnik o trwałych właściwościach antybakteryjnych
Hamuje rozwój bakterii we włóknie i na nim
Udowodniono, że nie ma wpływu na florę skóry
Testowane pod kątem zgodności z ciałem
Zwiększa i poprawia czystość
Daje uczucie świeżości
Hamuje rozwój zapachu mikrobiologicznego w tekstyliach

Właściwości tkanin Trevira: są elastyczne, trwałe, oddychające czy termoregulujące, a funkcję antybakteryjną tworzą bioaktywne włókna Trevira. Tkaniny Trevira Bioactive wykonane z tych włókien zawierają wbudowaną ochronę przed mikroorganizmami. Włókna biotyczne Trevira chronią tekstylia poprzez minimalizowanie wzrostu bakterii w i na tkaninie.

W przeciwieństwie do produktów poddanych obróbce lub wykończonych substancjami, które mogą migrować do środowiska, Trevira Bioactive posiada środek antybakteryjny, który jest ściśle zintegrowany z włóknistym polimerem. Dodatek ten ma trwałe działanie antybakteryjne.

Sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa
Kompleksowe testy przeprowadzone przez niezależne laboratoria zewnętrzne wykazały, że bioaktywne włókna Trevira mają działanie antybakteryjne, co wskazuje, że bioaktywny składnik zapobiega wykładniczemu wzrostowi populacji bakterii na powierzchni włókna. W obszernych, długoterminowych badaniach Instytut Hohenstein wykazał również, że tkaniny bioaktywne Trevira są łagodne dla skóry. Działanie przeciwdrobnoustrojowe ogranicza się do powierzchni włókna, co potwierdzają przeprowadzone testy zgodności ze skórą i cytotoksyczności, w których nie wykazano uszkodzenia komórek skóry, flory skórnej ani innych wskaźników. A jako tkanina, Trevira Bioactive naturalnie również oferuje wszystkie zalety sprawdzonych włókien Trevira.

STOP BACTERIA

 

Pokaż więcej
NANOSHOP s.r.o.
Příkop 843/4
60200 Brno
Republika Czeska
Numer identyfikacyjny firmy: 09810994
NIP: CZ09810994
GoPay
Mastercard
PayPal
Visa
ApplePay
Packeta
Zásilkovna
Filtruj produkty
StanProducentTylko w magazynieVypíše pouze produkty skladem
Bulgarian
bg
Čeština
cz
English
en
German
de
Hungarian
hu
Polish
pl
Romanian
ro
Slovak
sk
Ukrainian
uk