CDC: Dezynfekcja mikrofalowa

Inne metody sterylizacji

Wytyczne dotyczące dezynfekcji i sterylizacji w zakładach opieki zdrowotnej (2008)

Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC)

Pokaż więcej
Filtracja
zgodnie z parametrami
Wybrana kategoria nie zawiera żadnych produktów

Inne metody sterylizacji

Wytyczne dotyczące dezynfekcji i sterylizacji w zakładach opieki zdrowotnej (2008)

Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC)

 

Kuchenka mikrofalowa


Mikrofale stosowane są w medycynie do dezynfekcji miękkich soczewek kontaktowych, narzędzi stomatologicznych, protez zębowych, mleka oraz cewników moczowych do przerywanej 925-931 autokateteryzacji. Jednak mikrofalówki mogą być używane tylko z produktami, które są kompatybilne (np. Nie topi się) 931. Mikrofale to fale o wysokiej częstotliwości, które zazwyczaj występują z częstotliwością 2450 MHz. Mikrofale powodują tarcie między cząsteczkami wody w zmiennym polu elektrycznym. Tarcie międzycząsteczkowe pochodzące od drgań wytwarza ciepło, a niektórzy autorzy uważają, że efekt mikrofalowy zależy od wytworzonego ciepła, podczas gdy inni zakładają nietermiczny efekt letalny 932-934. Wstępne doniesienia wykazały, że mikrofale są skutecznym środkiem mikrobójczym. Mikrofale wytwarzane przez "domową" kuchenkę mikrofalową (2,45 GHz) całkowicie inaktywują kultury bakterii, prątki, wirusy i zarodniki G. stearothermophilus w ciągu 60 sekund do 5 minut w zależności od zakażonego organizmu 933, 935-937. W innym badaniu potwierdzono te wyniki, ale stwierdzono również, że do sterylizacji mogą być konieczne kuchenki mikrofalowe o większej mocy 932. Całkowite zniszczenie Mycobacterium bovis uzyskano w ciągu 4 minut ekspozycji na mikrofale (600 W, 2450 MHz) 937. Należy sprawdzić i wykazać skuteczność kuchenek mikrofalowych w różnych celach sterylizacji i dezynfekcji, ponieważ warunki badania wpływają na wyniki (np. Obecność wody, energia mikrofalowa). Sterylizacja narzędzi metalowych może być przeprowadzona, ale wymaga pewnych środków ostrożności. 926. Domowe kuchenki mikrofalowe mogą nie mieć równomiernej dystrybucji energii mikrofalowej w całym suchym obiekcie (mogą występować gorące i zimne miejsca na nieruchomych wyrobach medycznych); dlatego mogą istnieć obszary, które nie są sterylizowane lub odkażane. Zaproponowano również zastosowanie kuchenek mikrofalowych do dezynfekcji cewników o przerywanym użyciu. Badacze stwierdzili, że badane bakterie (np. E. coli, Klebsiella pneumoniae, Candida albicans) zostały usunięte z cewników z czerwonej gumy w ciągu 5 minut 931. Mikrofale używane do sterylizacji urządzeń medycznych nie zostały zatwierdzone przez FDA.

Adaptacja ze źródła: https://www.cdc.gov/infectioncontrol/guidelines/disinfection/sterilization/other-methods.html
Centers for Disease Control and Prevention (CDC), National Center for Emerging and Zoonotic Infectious Diseases (NCEZID), Division of Healthcare Quality Promotion (DHQP)

Uwaga: obłożenie NBX DRA FIX zawiera metalowy drut mocujący, który należy usunąć (wysunąć) przed umieszczeniem w mikrofalówce !

 

Pokaż więcej
NANOSHOP s.r.o.
Příkop 843/4
60200 Brno
Republika Czeska
Numer identyfikacyjny firmy: 09810994
NIP: CZ09810994
GoPay
Mastercard
PayPal
Visa
ApplePay
Packeta
Zásilkovna
Filtruj produkty
StanProducentTylko w magazynieVypíše pouze produkty skladem
Bulgarian
bg
Čeština
cz
English
en
German
de
Hungarian
hu
Polish
pl
Romanian
ro
Slovak
sk
Ukrainian
uk